04/04/2009

 
BMW-M3-GTR-ALMS
     
  • BMW-M3-GTR-ALMS

Podium dla nowego BMW w drugim wyścigu z serii North America M3

St. Petersburg (Floryda)

Tommy Milner i Dirk Müller doprowadzili zespół nr 92 BMW Rahal Letterman Racing Team M3 do drugiego miejsca w klasie GT2 na wyścigach Acura Sports Car Challenge w St. Petersburg.

Duet ten ukończył 86 okrążeń w ciągu 1 godziny i 55 minut. Było to pierwsze podium Milnera/Müllera i nowego zespołu BMW w serii North America M3.

 

„To wspaniałe móc pokazać, do czego jest zdolny M3. Nasz samochód zachowywał się niemal idealnie przez cały wyścig. Tylko jedna niewielka wpadka z czymś poluzowanym z przodu. Opony zachowywały się fantastycznie. Dunlop naprawdę nam pomaga. To podium to wspaniała rekompensata za nieudany start na Sebring.”

 

„Pierwsze podium dla zespołu BMW Rahal Letterman Racing Team to nasz wielki dzień. Tommy świetnie się spisał. Prowadził jak maszyna i miał pod sobą znakomitą maszynę. Musieliśmy wykonać kontrolę bezpieczeństwa i spadliśmy na 4. lub 5. miejsce. Po porywającej walce wróciliśmy jednak na drugie. Wielką przyjemność sprawiło mi ściganie się z moim ubiegłorocznym kolegą z zespołu. Czułem się, jakbym przez cały czas czytał mu w myślach, i to była moja przewaga. Dunlop dał mi perfekcyjne opony. Była to inna guma niż ta, z której korzystał Tommy, ze względu na panujący na torze upał. Były absolutnie fantastyczne, pokonywanie zakrętów na nich było po prostu przyjemnością. Gratulujemy zespołowi zasłużonego drugiego miejsca.”

„Bardzo się cieszę z postawy BMW i zespołu. Ciężka praca BMW Motorsport, BMW of North America i Dunlopa opłaciła się. Chociaż jesteśmy rozczarowani, że nr 90 nie ukończył wyścigu, to czekamy już na Long Beach i poprawę.”

 

„Oczekiwania wobec tej serii są bardzo wysokie, a świadomość, że mamy dobry samochód, zespół i opony świetnie działa na morale. Chciałbym podziękować naszym partnerom z Dunlopa. Przeprowadzili bardzo strategiczne badania i przygotowali plan rozwoju, który przyniósł dzisiaj owoce. Jesteśmy bardzo silni na obu kompletach opon w samochodzie 92 i to generalnie pomogło nam zająć pierwsze miejsce na podium. Wiemy, że mamy potencjał, aby za dwa tygodnie w Long Beach ponownie zawalczyć o podium. Niestety samochód nr 90 nie ukończył dzisiaj wyścigu. Przykro mi, że Billowi i Joeyowi się nie udało, ale nadal borykamy się z problemami charakterystycznymi dla debiutantów.”