Czech Republic CS
Změnit stát

Kdo jsme

Jsme Dunlop

Jsme jedním z předních světových výrobců výkonných a velmi výkonných pneumatik. Naše filozofie „ze závodního okruhu na silnici“ přináší našim zákazníkům výhody objevů vykovaných v žáru motoristických soutěží.

Jsme pyšní na to, že nosíme jméno Johna Boyda Dunlopa, otce moderní pneumatiky, jehož inovační duch dodnes utváří charakteristiku značky Dunlop.

Dnes, jakožto součást celosvětového koncernu Goodyear, zůstává společnost Dunlop v popředí vývoje a výroby pneumatik s 125letou historií a s podporou globální sítě vynikající kvality v inovacích a výrobě.

Byla to dlouhá cesta, ale nikdy jsme nepustili ze zřetele, kdo jsme.

Jsme Dunlop.

Dunlop dnes – součást širšího obrazu

Společnost Dunlop Tires Europe je součástí koncernu Goodyear

Goodyear Dunlop v Evropě

Společnost Goodyear Dunlop Tires Europe B.V. působí ve 28 lokalitách v regionu EMEA

Evropská centra excelence

Provozujeme tři evropská centra excelence v Německu, Francii a ve Velké Británii

Společnost Dunlop Tires Europe je součástí koncernu Goodyear; jednoho z největších a nejprestižnějších výrobců pneumatik se sídlem v Akronu v Ohiu.

Dohromady zaměstnáváme po celém světě přibližně 69 000 lidí a působíme v 185 zemích na šesti kontinentech.

Celosvětově provozujeme 52 výrobních zařízení ve 22 zemích a ročně vyrábíme téměř 200 milionů pneumatik a dosahujeme ročních tržeb 21 miliard USD.

Získejte více informací o koncernu Goodyear

V regionu Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA) zaměstnává společnost Goodyear Dunlop Tires Europe B.V. přibližně 15 000 lidí ve 28 lokalitách, s více než tuctem výrobních závodů a řadou výzkumně-vývojových středisek. Do portfolia koncernu patří značky Goodyear, Dunlop, Fulda, Debica a Sava.

Společnost je součástí celosvětové aliance vytvořené v roce 1999 se společností Goodyear Tire & Rubber Company se sídlem v USA, která v polovině 80. let minulého století získala práva k názvu Dunlop.

Tímto společným podnikem vznikl největší světový výrobce pneumatik, přičemž společnost Goodyear Dunlop získala práva na výrobu a prodej pneumatik Dunlop v Evropě, Severní Americe a v Austrálii a Asii.

Jedna ze společností vzniklých v rámci tohoto společného podniku, Goodyear Dunlop Tires Europe B.V., má sídlo v Belgii.

Prozkoumejte historii inovací Dunlop

V Evropě má Dunlop tři vývojová centra pro pneumatiky:

  • Naše hlavní zařízení pro vývoj pneumatik v Hanau v Německu, kde naše kořeny sahají až do roku 1893
  • Centrum excelence Dunlop Motorsport v proslulém zařízení Fort Dunlop v Birminghamu ve Velké Británii, kde více než 300 specializovaných pracovníků vyrábí 250 000 soutěžních pneumatik ročně
  • Naše centrum pro výrobu motocyklových pneumatik v Montluçonu ve Francii

Výzkum prováděný ve všech třech vývojových centrech je ztělesněním filozofie „ze závodního okruhu na silnici“ společnosti Dunlop, která umožňuje zákazníkům využívat posledních novinek závodní technologie.

Naše evropská vývojová centra jsou napojena na všechna světová vývojová centra Goodyear a Dunlop a vytvářejí tak globální sdílený zdroj vývoje automobilových, motocyklových a závodních pneumatik.

Dunlop: vášeň a výkon v pneumatikách

Inovace

John Boyd Dunlop

Závodní dokonalost

Naše pyšná historie vynikajících závodních výsledků pokračuje dodnes

Vysoký výkon

Ve společnosti Dunlop naše pneumatiky neustále vyvíjíme, testujeme a zdokonalujeme

Představujeme Johna Boyda Dunlopa, vynálezce první pneumatiky. V roce 1888 nahradil skotský veterinář žijící v Belfastu plné obruče na tříkolce svého syna tenkými pásky gumy slepenými k sobě a nahuštěnými vzduchem. Zrodila se značka Dunlop, jedna z nejuznávanějších značek na světě, a začíná více než jedno století inovací.

Dnes, o 125 let později, stále posouváme hranice možného. Naši inženýři vyvíjejí nové směsi, navrhují lepší vzorky běhounu a využívají sofistikovaný software k analýze výkonnosti pneumatik. Vždy usilujeme o to nejlepší, protože v našich hlavách:

Inovace + vášeň = Dunlop

Závodní technologie se možná rodí v závodních boxech, ale se společností Dunlop tam nezůstává. Našich 34 vítězství ve vytrvalostním automobilovém závodě 24 hodin Le Mans a bezpočet úspěchů v soutěžích na čtyřech i dvou kolech je součástí naší tradice, která se zachovala již od prvních dní společnosti Dunlop: zajistit, aby vaše každodenní jízda využívala našich úspěchů na závodní dráze.

Závodní jezdec, aby dosáhl nejlepšího výkonu, musí mít dokonalé spojení s vozovkou, stejně jako vy. Proto soustavně vyvíjíme, testujeme a vylepšujeme naše pneumatiky, aby poskytovaly co nejlepší zážitek z jízdy. Vysoký výkon je pro nás víc než jen fráze – je to filozofie, podle které žijeme.