Czech Republic CS
Změnit stát

Průvodce nákupem pneumatik

Váš prodejce vám vysvětlí, co označení pneumatik znamenají, a poradí vám s výběrem té správné pro vás

Než navštívíte svého prodejce pneumatik – co musíte vědět

Váš prodejce pneumatik vám pomůže vybrat správnou sadu náhradních pneumatik, které budou vyhovovat vašemu rozpočtu a jízdním potřebám. Zde je několik základních věcí, které byste před návštěvou měli zvážit.

Vaše jízdní potřeby: Vaše jízdní potřeby: Posuďte svoje nejdůležitější jízdní potřeby a typické jízdní návyky. Jezdíte často dlouhé jízdy? Jezdíte za nevlídného počasí nebo na nerovných površích? Považujete se za „sportovního“ řidiče? Odpovědi na tyto otázky a jiné informace pomohou vašemu prodejci pochopit, jaké pneumatiky jsou pro vás nejlepší. Náš průvodce běžnými pojmy týkajícími se pneumatik objasní řadu hlavních výkonnostních charakteristik, kterými se mohou jednotlivé modely pneumatik od sebe odlišovat.

Doporučení výrobce vašeho vozidla: Vaše vozidlo bylo při výrobě opatřeno pneumatikami OE (originální vybavení). Výrobci automobilů volí ty pneumatiky OE, které zpravidla vyhovují potřebám co nejširšího spektra řidičů, ale měli byste zvážit také alternativy na základě vašich individuálních požadavků. Nahlédněte do uživatelské příručky k vašemu vozidlu, zda neobsahuje doporučení týkající se alternativ k pneumatikám OE.

Váš rozpočet: Vaše pneumatiky jsou přímým místem kontaktu vozidla s vozovkou a nutnou investicí pro optimální výkonnost a celkovou bezpečnost jízdy. Od svého nákupu byste měli nicméně očekávat hodnotu. Váš prodejce vám pomůže najít rovnováhu mezi vámi požadovanými výkonnostními charakteristikami a rozpočtem, který máte k dispozici, a nabídne vám sortiment pneumatik v různých cenových kategoriích.