Czech Republic CS
Změnit stát

Průvodce nákupem pneumatik

Výběr správných pneumatik závisí na vašem vozidle, na vašem stylu jízdy a na podmínkách, ve kterých budete jezdit

Nákup správných pneumatik

Při výběru nových pneumatik je třeba vzít v úvahu řadu faktorů včetně typu vašeho vozidla, vašeho typického stylu jízdy a počasí ve vaší oblasti.

Náš průvodce výběrem nové sady pneumatik Dunlop vám pomůže pochopit nejdůležitější věci, které je třeba vzít v úvahu.

Typ vašeho vozidla: Vaše vozidlo opatří jeho výrobce pneumatikami OE (originální vybavení). Značku a model pneumatik OE si zpravidla vybírají výrobci vozidel na základě snahy vyhovět potřebám co nejširšího spektra řidičů, ale měli byste zvážit také alternativy. Uživatelská příručka k vašemu vozidlu může obsahovat doporučení ohledně náhradních pneumatik nebo se poraďte se svým prodejcem pneumatik.

Váš typický styl jízdy: Každý řidič má odlišný styl jízdy, návyky a preference a ty je třeba vzít v úvahu při výběru náhradních pneumatik. Jezdíte-li často na dlouhé vzdálenosti, budou pro vás důležité pneumatiky, které nabízejí dobrou kilometrovou životnost. Řidiči se „sportovním stylem jízdy“ zase budou hledat pneumatiky s dobrou ovladatelností a výkonností v zatáčkách. Seznamte se s různými výkonnostními charakteristikami pneumatik a najděte si model, který vám bude vyhovovat.

Posouzení výkonnostních charakteristik pneumatiky vám pomůže najít pneumatiku, která bude vyhovovat vašemu jízdnímu stylu
Typické povětrnostní podmínky v místě, kde žijete, vám pomohou při výběru těch správných pneumatik

Váš rozpočet: Dlouhá životnost pneumatiky a nízká spotřeba jsou důležitými faktory pro pro řidiče, které zajímá rozpočet. Váš prodejce vám může pomoci najít pneumatiku, která představuje rovnováhu mezi vašimi jízdními potřebami a vaším rozpočtem.

Jízdní podmínky: Klíčové jsou převažující povětrnostní poměry v oblasti, kde bydlíte či jezdíte. Žijete-li v oblasti, kde teploty v zimě pravidelně klesají pod 7 °C, měli byste možná uvažovat o investici do speciální sady zimních pneumatik.