Czech Republic CS
Změnit stát

Průvodce nákupem pneumatik

Pneumatiky Dunlop – nezávisle testováno

Pneumatiky Dunlop jsou testovány nezávislými testovacími orgány, časopisy a autokluby

Nezávislé testy pneumatik jsou důležitým zdrojem informací o výkonnosti pneumatiky pro spotřebitele, kteří uvažují o svém příštím nákupu, a pro výrobce, kteří se snaží vylepšit své výrobky.

Řada nezávislých evropských testovacích orgánů, autoklubů a motoristických časopisů pravidelně provádí hodnocení pneumatik společnosti Dunlop a jejích konkurentů. Vážíme se jejich názoru a v seznamech výrobků na těchto webových stránkách můžete najít odkazy na výsledky testů pneumatik.

Testy zpravidla zahrnují společné posouzení pneumatik od různých výrobců v dané cenové nebo výkonnostní kategorii za různých silničních a povětrnostních podmínek. Osoby provádějící testy hodnotí brzdný výkon, záběr a ovladatelnost za mokra, za sucha a v zimních podmínkách.

Výsledky testů jsou dobrým ukazatelem výkonnosti, jakou od svých pneumatik Dunlop můžete očekávat, a jak si stojí v porovnání s podobnými pneumatikami ostatních výrobců.

Hodnocení pneumatik EU

Nové označení pneumatik EU uvádí důležité informace o bezpečnostních a ekologických parametrech pneumatiky

Nová pravidla EU vyžadují u všech prodávaných pneumatik, aby na nich bylo uvedeno hodnocení na základě tří kritérií: spotřeby paliva, přilnavosti na mokru a hlučnosti. Nezávislé orgány pro testování pneumatik berou zpravidla v úvahu okolo 15 výkonnostních kritérií. U společnosti Dunlop je každá z našich pneumatik testována z hlediska alespoň 50 výkonnostních parametrů. Váš prodejce vám sdělí více informací o různých výkonnostních charakteristikách pneumatik.

Hlavní testovací orgány

Logo rakouského ÖAMTC (Austrian Automobile, Motorcycle and Touring Club)

ÖAMTC

Nezávislý a neziskový autoklub Österreichische Automobil-, Motorrad- und Touring Club (ÖAMTC) je největší rakouský autoklub. ÖAMTC založený v roce 1896 nabízí svým členům širokou škálu služeb.Logo německého spotřebitelského hlídacího psa Stiftung Warentest

Stiftung Warentest

Německý nezávislý spotřebitelský hlídací pes Stiftung Warentest nabízí hodnocení široké škály produktů dostupných na trhu. Využívá hodnotící systém se stupnicí od 0,5 (velmi dobrý) po 5,5 (neuspokojivý) a jeho hodnocení jsou vesměs považována za přesná a objektivní.

Finský Test World se specializuje na zimní pneumatiky a testování automobilů

Test World

Tato finská organizace se sídlem v Laponsku se specializuje na testování zimních pneumatik a vozů na sněhu a na ledu.

Německý TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) je jedním z nejlepších orgánů pro technické testování na světě

TÜV SÜD (Technischer Überwachungs-Verein)

TÜV je jedním z předních světových odborníků na technické testování a posuzování shody, jehož bezpečnostní kritéria patří mezi nejpřísnější na světě. TÜV byla založena před více než 140 lety jako nezávislý orgán za účelem zajištění bezpečnosti technologií a ochrany pracovníků, spotřebitelů a širšího životního prostředí.