Czech Republic CS
Změnit stát

Porozumějte svým pneumatikám

Váš průvodce nezbytnou péčí o pneumatiky

Řádná péče a údržba pneumatik může prodloužit životnost vašich pneumatik

Pravidelnou údržbou pneumatik prodloužíte životnost svých pneumatik, zajistíte jejich optimální výkon a zvýšíte celkovou bezpečnost jízdy.

Všechny pneumatiky se nakonec opotřebují, takže je důležité se naučit rozpoznat, že je čas něco podniknout. Pociťujete-li nadměrné vibrace, horší ovladatelnost nebo brzdnou dráhu, zhoršené chování za mokra nebo v zatáčkách, je čas si promluvit s vaším prodejcem. Vaše pneumatiky mohou vyžadovat záměnu nebo vyvážení nebo nastal čas na výměnu celé sady.

Náš užitečný průvodce vám poradí s péčí o pneumatiky, kterou můžete provádět sami, a kdy je případně vhodné poradit se s odborníkem na pneumatiky.

Tlak pneumatiky: Tlak v pneumatikách byste měli vždy pravidelně kontrolovat. Zde vysvětlíme důležitost správného nahuštění pneumatiky pro delší životnost pneumatiky a bezpečnější jízdu.

Kontrola tlaku vašich pneumatik – dělejte jí pravidelně pro bezpečnou jízdu a delší životnost

Rotace pneumatik: Rotace pneumatik ve vhodnou dobu pomáhá dosáhnout rovnoměrného opotřebení a prodlužuje jejich životnost. Doporučujeme rotovat pneumatiky každých 10 000 až 12 000 km nebo každých šest měsíců.

Záměna pneumatik - záměnu pneumatik provádějte každých 10 000-12 000 km nebo každých šest měsíců

Údržba běhounu: Je důležité pravidelně kontrolovat běhouny pneumatik, zda nejsou poškozeny, jakož i z hlediska nerovnoměrného nebo nadměrného opotřebení, které by mohlo signalizovat problémy s vozidlem. Naučte se číst informace z běhounů.

Výměna pneumatik: Pravidelná kontrola a údržba pneumatik prodlouží jejich životnost, ale každá pneumatika se nakonec opotřebuje. Zjistěte, kdy je třeba vyměnit pneumatiky.

Odborník na pneumatiky provádějící kontrolu – pravidelně kontrolujte vzorek svých běhounů
Požádejte o radu svého prodejce pneumatik – naučte se rozpoznat signály, které indikují, že vaše pneumatika potřebuje výměnu