Czech Republic CS
Změnit stát

Novinky

OZNÁMENÍ O STAŽENÍ Z OBĚHU Z BEZPEČNOSTNÍCH DŮVODŮ

Pneumatiky Dunlop SportMaxx GT o rozměru 255/40ZR19 100Y XL s DOT kódem DN5W JC1R 3715 a DN5W JC1R 3815 se stahují z oběhu.

Výrobce pneumatik Goodyear Dunlop stahuje z oběhu 1084 letních pneumatik Dunlop SportMaxx GT pro osobní vozidla rozměrů 255/40ZR19 100Y XL vyrobených v 37. a 38. týdnu roku 2015, aby zachytil 369 pneumatik, které byly vyrobeny při použití nesprávné běhounové směsi. 

Dotčené pneumatiky jsou na bočnici označeny DOT kódem DN5W JC1R 3715 nebo DN5W JC1R 3815. Stahování se netýká žádných jiných značek, výrobků nebo rozměrů pneumatik společnosti. 

Použití nesprávné běhounové směsi výrazně snižuje přilnavost této pneumatiky za mokrého stavu vozovky, což představuje bezpečnostní riziko. 

Výrobce se obrací na řidiče, prodejce pneumatik a vozidel a automobilové výrobce, kteří by mohli mít některou z těchto pneumatik na skladě nebo na vozidle, a žádá je, aby společnost neprodleně kontaktovali pro bezplatnou výměnu těchto pneumatik. 

Motoristé, kteří mají tyto pneumatiky na svých vozidlech, je nesmí používat za mokrého stavu vozovky. Pokud se k prodejci pneumatik nebo vozidel nemohou dostat za suchého stavu vozovky, výrobce pneumatik pro ně zajistí náhradní řešení. 

K dnešnímu dni společnost v souvislosti s těmito pneumatikami nemá žádné zprávy o případné nehodě. 

Pro zajištění výměny nebo v případě jakýchkoli otázek ohledně tohoto oznámení se mohou zákazníci obracet na centrum služeb pro zákazníky. 

Příslušné úřady ve všech dotčených zemích byly o tomto bezpečnostním opatření informovány.