Czech Republic CS
Změnit stát

Odkaz

Úvod

Vše začalo v Belfastu v Severním Irsku v roce 1888, kdy John Boyd Dunlop vynalezl pneumatiku. I nyní, o 125 let později, dosahujeme významných technických úspěchů a naše cesta nás z evropských závodních tratí zavedla do sofistikovaných amerických laboratoří na výrobu pneumatik.
Inovace společnosti Dunlop vycházejí z naší závodních zkušeností

125 let inovací

Naší filozofií je: čím více vnímáte vozovku, tím větší máte radost z jízdy. Proto vyvíjíme inteligentní technologie pneumatik, které jsou účinnější a zaručeně přinášejí skvělý zážitek z jízdy.

Dobře nám posloužil náš závodnický původ, který nám umožnil přizpůsobit technologicky vyspělé závodní pneumatiky pro osobní vozy.

Díky našemu partnerství s předními výrobci automobilů jako např. Porsche, BMW, Mercedes a Audi mohou řidiči z celého světa na svých luxusních a sportovních vozech využívat výhod vysoce výkonných pneumatik Dunlop.

Muž, který vynalezl pneumatiku

John Boyd Dunlop

Když John Boyd Dunlop ve své dílně v roce 1888 vytvořil první vzduchem plněnou pneumatiku, nemohl tušit, jaký dopad to bude mít na svět motoristického sportu.

Pneumatika dosáhla okamžitého úspěchu v cyklistických závodech a byl rychle rozpoznán potenciál jejího využití u motorových vozidel. Firma Dunlop brzy expandovala a vyráběla pneumatiky po celém světě, aby uspokojila poptávku.

Do 20. let 20. století byly vyvinuty pneumatiky pro automobily schopné jezdit rychlostí vyšší než 200 mil/h (321,86 km/h). To byl úplný začátek celosvětové vášně pro motoristický sport a vysoký výkon.

Ve společnosti Dunlop je naší vášní výkon – na silnici a na závodní dráze

Vášeň pro výkon

Od této první pneumatiky stojíme v čele technologie pneumatik a vyrostli jsme v jednu z největších a nejrespektovanějších značek pneumatik na světě.

A tady to nekončí. I nadále inovujeme, posouváme hranice, využíváme našich těžce získaných poznatků a zkušeností k vylepšování našich výrobků.

Naší vášní je výkon a naším cílem je pomáhat vám jezdit s jistotou.